AGEE, URAS Principal
COTHRAN, JACQUELINE Assistant Principal
MITCHELL, CHARLES Assistant Principal
PERRY, GLENN Assistant Principal

BLOWE, WILFORD JROTC/SENIOR ARMY INSTRUCTOR
BROWN, LEVAR CTE TEACHER
BROWNING-COUCH, ANDREW MATH TEACHER (GEOMETRY)
CAMP, JANE PHYSICAL EDUCATION TEACHER
CANTY, ALPHONSO EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
COX, NANCY EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
DALTON, PENELOPE MATH TEACHER
DWORAK, DALE SOCIAL STUDIES TEACHER (Dept. Chair)
ENGL, CLARA SPANISH TEACHER
FEEK, BONNIE ENGLISH TEACHER
FRAZIER, TRACEY FINE ARTS/BAND DIRECTOR
GLADNEY, ARIANNA MATH TEACHER
GLASCO, RACHEL FINE ARTS/CHORAL DIRECTOR
GONZALEZ, KATHLEEN VISUAL ARTS INSTRUCTOR
GORDON, EMERI PERSONAL FINANCE TEACHER
HADDOCK, RONALD ENGLISH TEACHER
HANNAH, TERRANCE EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
HARRIS, QUINCY BIBLE HISTORY TEACHER
HOPKINS, BROOKE EX ED GIFTED TEACHER
HUTSON, BRIE ENGLISH TEACHER
JACKSON, STANLEY PHYSICAL EDUCATION TEACHER
JACKSON, VIRGINIA ENGLISH TEACHER
JIBRIN, RAMSEY ENVIRONMENTAL SCIENCE TEACHER
KAUCHAK, KEVIN EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
KIRCHER, JAMES SCIENCE TEACHER
LOGGANS, SAMUEL 11th GRADE ENGLISH
LUTZ, TINA CTE/HEALTH OCCUPATIONS TEACHER
MAYS, DEBORAH EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
MEADOWS, TERRANCE CTE/CRIMINAL SCIENCE TEACHER
MONTGOMERY, NICHOLAS PHYSICS TEACHER
NOEL, THOMAS ALGEBRA 1 TEACHER
PROUT, KIM JROTC/ARMY INSTRUCTOR
PRYCE, SYMONE SCIENCE TEACHER (Dept. Chair)
RICE, LEON CTE/CULINARY ARTS TEACHER
ROBINSON, VIRGINIA EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER
RUISE, BRITTANY 9th grade Success Academy/English Teacher
SHERMAN, STANLEY SOCIAL STUDIES TEACHER
SOPCZAK, APRIL ENGLISH TEACHER
STAMPS, SANDRA SCIENCE TEACHER
STEWART, SCOTT CTE/NETWORKING TEACHER
THAKUR, RAVINDER MATH TEACHER
VELEZ Wampl, KARL JROTC/ARMY INSTRUCTOR
WILLIAMS, KRISTINA Exceptional Education - MH Teacher
WILLIAMS, MELINDA CTE/COSMETOLOGY TEACHER

ALLEN-WILLIAMS, GWENEFRED SCHOOL NURSE
BONNICK, TERESHKOVA (Senior) SCHOOL COUNSELOR
DAVIS, LORETTA REGISTRAR
DEAN, MARIE DATA COACH
GAMBLE, CYNTHIA EXCEPTIONAL EDUCATION TEACHER ASSISTANT
Geter, Latifah exceptional education assistant
HALE, JOHN Student Services/ Truancy Officer
LASHLEY, MICHAEL LIBRARIAN/MEDIA SPECIALIST
MORSON, RITA Attendance Clerk
PETERSON, JAIME EDUCATIONAL ASSISTANT (LAB NATION)
RAUSCH, MARY (Juniors) SCHOOL COUNSELOR/GRADUATION COACH
RAY, MARTY SCHOOL RESOURCE OFFICER (SRO)
REID, SAMANTHA EXCEPTIONAL EDUCATION ASSISTANT
ROGERS, TRACY RECEPTIONIST
ROWE, LOVORA BOOKKEEPER
SALES, TARA SECRETARY
SHACKELFORD, SHALUNDA NUMERACY COACH
SPENCER, TAMMY SCHOOL NUTRITION MANAGER
UNDERDOWN, ANNA Truancy Officer/Social Worker
WILLIAMS, ERIC BEHAVIOR SPECIALIST
Young, Stanley TN ADVISOR